Zima

————————————————————————-

Zwierzęta egzotyczne

Na zajęciach rozmawialiśmy o  zwierzętach egzotycznych, czyli takich, które mieszkają bardzo daleko od nas – na różnych kontynentach.  W Polsce możemy je spotkać w ZOO.

————————————————————————

Dbamy o czystość

W tym tygodniu czerpaliśmy  informacje na temat higieny. To bardzo ważne, bo zachowując higienę możemy ustrzec się przed wieloma nieprzyjemnymi chorobami i dolegliwościami. Kto jest czysty, ten lepiej się czuje i inni lepiej czują się z nim. Dzieci poznały historyjkę o ,,Brudnym Grzesiu i kosmatej rękawicy”, malowały farbami i uczyły się wycinać nożyczkami, tę umiejętność należy doskonalić w domu.

——————————————————————————–

Cienie

Na zajęciach dzieci zastanawiały się co to jest cień, czy zawsze nam towarzyszy, kto posiada cień, kiedy jest widoczny. Dzieci obserwowały swój cień, malowały swoje odbite cienie, cienie innych przedmiotów, rozpoznawały przedmioty i zwierzęta po ich cieniu. Naśladowały ruchy kolegi ,,cienia”.

—————————————————————————————————————

Jesteśmy samodzielni

W czasie zajęć uczyliśmy się przewracać ubrania na prawą stronę, od tego czasu nasze pociechy próbują samodzielnie wykonywać tę czynność. Szanowni Rodzice proszę w domu nie wyręczać dzieci, proszę je zachęcać, pomagać, chwalić… Mają Państwo chętne i samodzielne dzieci.

Stół szwedzki

Od wtorku 12.01.2021r. dzieci uczą się samodzielnie wykonywać kanapki. Dzieci starają się rozsmarować masło na chlebie, układają wędlinę, warzywa, ser. Dzieci dokonują wyborów według swoich preferencji.

Prezenty dla seniorów z DPS

Na zajęciach wykonywaliśmy laurki dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej. W ten sposób pracujemy nad uwrażliwieniem dzieci na potrzeby seniorów, osób  starszych we współczesnym świecie oraz kultywowanie tradycji wręczania upominków z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Poznajemy ptaki

Na zajęciach poznawaliśmy ptaki, które zimują w Polsce: sikorka, gil, wróbel. Nazywaliśmy je, przeliczaliśmy.

Sylwester i Nowy Rok

Pomagamy zwierzętom ze schroniska

Jak co roku zorganizowaliśmy akcję pomocy zwierzętom z olsztyńskiego schroniska. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Gdzie mieszka Mikołaj?

Mikołajki w przedszkolu

Przygotowania do świąt

Razem na święta – wręczamy prezenty, składamy życzenia

W zdrowym ciele zdrowy duch

W czasie zajęć wykorzystaliśmy linę, każde dziecko wykonywało wskazane przez nauczycielkę zadania gimnastyczne.

Ubieramy choinkę

Poznajemy koło

Koło to pierwsza figura geometryczna jaką dzieci poznają. Dzieci wskazywały koła o poszczególnych kolorach, poszukiwały w sali kół i podanych kolorów, w zabawie ,,Balonik” – wykonywały koło oraz kolorowały obrazek składających się mi. z kół.

Uroki zimy

W końcu spadł śnieg, wszyscy na to czekaliśmy. Dzieci miały możliwość ulepienia w ogrodzie przedszkolnym bałwana.

Serca pełne miłości