Zajęcia plastyczne

Rybki w akwarium

——————————————

Portret mamy

……………………………………….

Ramka na zdjęcia

———————————————————-

Zajączki

——————————————————

Bociany

Dzieci malowały farbami plakatowymi z pianki gniazdo z bocianem oraz wykonywały pracę plastyczną nt. Wiosna.

   

———————————————————

Wyszywanki

Dzieci na wykonanej kanwie przeplatały wełnę wykonując serwetkę.

——————————————————-

Bociany

Dzieci malowały czerwoną farbą rolkę po papierze toaletowym. Czarną farbą malowały cegły. Same projektowały bociana, wycinały go. Z gazety kolorowej wycinały cienkie paski – ,,patyczki”, które umieszczały w kominie, w ten sposób wykonały gniazdo, w którym umieszczają bociana.

——————————————————-

Kartki wielkanocne

Dzieci wykonywały kartki o tematyce świąt.

——————————————————-

Pingwinki

Pingwinki to ozdoba obustronna na okno. Dzieci odrysowywały szablony poszczególnych części ciała pingwinków, wycinały je i sklejały ze sobą. Wykonywały zawieszkę ze wstążeczki.

——————————————————————————–

Walentynka

Dzieci wykonywały postać walentynki – chłopca. Wycinały postać wzdłuż linii prostych, do korpusu przyklejali ręce, wycięty kwiatek w kształcie serca, łodygi, liście. Zginały nogi w harmonijkę.

——————————————————————————–

Zimowy krajobraz

Dzieci odrysowywały z technicznego kartonu koło jako podstawę swojej pracy. Projektowały chmury, bałwana, którego wycinały z białej kartki, dorysowywały kredkami pastelowymi kapelusz, guziki, nos, oczy… z płatków kosmetycznych formowały zaspy śniegowe. Za pomocą dziurkacza ozdobnego wycinały śnieżki i przyklejały na pracę, na wykonanie śniegu dzieci wykorzystały również białą plastelinę.

—————————————————————–

Karmniki dla ptaków

Dzieci wycinały karmnik, naklejały płatki kosmetyczne imitujące śnieg. Przyklejały z tekturowej, falistej kartki ,,deseczki” karmnika. Wycinały kółka, z których wykonały ptaszki. Dzieci malowały kredkami pastelowymi śnieg. Karmnik montowały na drążku z rolki po papierze toaletowym.

——————————————————————

Maski karnawałowe

Dzieci wykonywały maski karnawałowe. Odrysowywały szablony masek, kolorowały je kredkami pastelowymi, odrywały z papieru brokatowego kolorowe skrawki, przyklejały. Maskę ozdabiały przyklejając sypki brokat.

——————————————————————

Kwiatki dla dziadków

Dzieci z zielonego papieru wykonywały rurki. Odrysowywały kwiatki z kolorowego papieru, z brokatowego papieru wycinały środek kwiatka, projektowały liście, poszczególne elementy sklejały ze sobą.

——————————————————————

Kartki dla dziadków

Każda babcia i każdy dziadek kocha swoje wnuki. Nie jest tajemnicą to, że miłość ta jest obustronna. Z wielką miłością i zaangażowaniem dzieci komponowały bukiet dla swoich Dziadków.

——————————————————————

Gwiazda świąteczna

Dzieci wykonywały z białego papieru gwiazdę. Składały nacięte wcześniej kartki wg instrukcji nauczyciela i sklejały gwiazdę składającą się z 6 elementów.

——————————————————————

Mikołaj

Choinki

Dzieci wykonywały choinki ze stożka styropianowego. Marszczyły we wskazany sposób wstążkę aksamitną i przypinały szpilkami stosując zasady bezpieczeństwa.

——————————————————————

Kolorowe parasolki

Dzieci wykonywały parasolki metodą origami. Wycinały osiem kół, które odrysowywały. Składały je i naklejały na kartkę według instrukcji nauczyciela. Projektowały rączkę, wycinały krople deszczu i naklejały je na kolorową kartkę.

—————————————————————–

Koty

Dzieci odrysowywały szablon głowy kota, wycinały go. Projektowały oczy kota, buzię, wąsy, wycinały je i naklejały. Z czarnej bibuły formowały kulki, naklejały na uszy.

——————————————————————

Symbole Polski

Dzieci wykonywały orła i kotylion.

Rolkę po ręczniku papierowym otaczały białą kartką, odrysowywały swoje dłonie, które stawały się skrzydłami orła, projektowały koronę, dziób, oczy. Z powycinanych przez dzieci pasków białych i czerwonych projektowały kotylion, łączyły wszystko za pomocą kleju.

——————————————————————

Lisy

Dzieci wykonywały liska z rolki po ręcznikach papierowych. Dzieci otaczały pomarańczową kartką rolkę. Projektowały brzuszek, głowę, ogon, oczy, nos lisa. Naklejały wycięte elementy klejem.

——————————————————————

Zachód słońca

Dzieci z kolorowych kartek odrywały paski, naklejały je na jedną kartkę, w ten sposób powstało kolorowe niebo o zachodzie słońca. Na tej powstałej kartce dzieci malowały czarną farbą plakatową drzewo.

—————————————————————–

Słoneczniki

Dzieci wycinały paski z żółtego papieru, sklejały je w łezki, oklejały w koło koło projektując przestrzenny kwiat słonecznika. Formowały z brązowej bibuły kulki, przyklejały je jako ziarno słonecznika. Z zielonego papieru projektowały łodygę i liście, przyklejały je i łączyły z kwiatem.

——————————————————————

Wrony

——————————————————————

Kolorowe koty

Dzieci projektowały sweterek kota w kolorowe paski. Kolorowały go flamastrami i wycinały. Projektowały głowę kota, oczy, wąsy, ogon wycinały i naklejały na kartkę.

——————————————————————

Letnia łąka

Dzieci malowały farbami plakatowymi łąkę.

——————————————————————

Wakacyjne przygody

Dzieci składały z papieru kolorowego łódki metodą origami, wycinały paski z białego i niebieskiego papieru, skręcały je i naklejały jako fale. Wycinały z papieru brokatowego rybki, malowały dno jeziora pastelami, wykonywały tło pracy.