XIX Dzień Papieski ,,Wstańcie chodźmy!”

WSTAŃCIE, CHODŹMY!
HASŁA XIX DNIA PAPIESKIEGO

I Pielgrzymką Św. Jana Pawła II do Ojczyzny (2-10 czerwca 1979 roku);

W tym roku mineło 40 lat od I Pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Była to pierwsza w całej historii Polski wizyta papieża w naszej Ojczyźnie. Wizyta niełatwa i zarazem niezwykle doniosła w skutkach. 

 

,,MUSICIE BYĆ MOCNI, DRODZY BRACIA
I SIOSTRY, MOCĄ TEJ WIARY, NADZIEI
I MIŁOŚCI ŚWIADOMEJ, DOJRZAŁEJ, ODPOWIEDZIALNEJ,,
 

(POR. ŚW. JAN PAWEŁ II, HOMILIA W CZASIE MSZY ŚW. NA BŁONIACH W KRAKOWIE, 10 CZERWCA 1979R).

Dziś, 16 października  2019r., przypada 41. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

Dziś  dzieci i nauczyciele  przybyli do przedszkola odświętnie ubrani.

To klejne uroczyście  obchodzone przez nas Dni Papieskie. Są  dla społeczności placówki doskonałą okazją   do zapoznania się lub przypomnienia postaci wybitnego POLAKA JANA PAWŁ II.  Dzieci śpiewały pisenki  o PAPIEŻU, podarowały żółto biały bukiet kwiatów  dla PATRONA PRZEDSZKOLA. Przedszkolaki uczestniczyły w szeregu konkursach na temat życia  Karola Wojtyły tańczyły -uczyły się poprzez zabawę były radosne i zaangażowane.

 

WSTAŃCIE, CHODŹMY KSIĄŻKA JANA PAWŁA II – Książka opowiada  o posłudze biskupiej opartej na wydarzeniach, z życia  biskupa Karola Wojtyły od 1958 r.,  a także   sa w niej  wspomnienia  po roku 1978  w których Ojciec Święty nawiązuje do swojej posługi apostolskiej. 

Papieża Franciszka,  mówi nam, żeDobrze jest pamiętać (…) o tych wszystkich braciach na przestrzeni dziejów, którzy byli pełni radości, pełni niezmordowanej odwagi w głoszeniu Słowa oraz zdolni do wielkiej wytrwałości. (…) nie mówmy, że dzisiaj jest trudniej; jest inaczej. Dlatego uczmy się od świętych, którzy nas poprzedzili i stawili czoło trudnościom występującym w ich epoce. (pap. Franciszek, Evangelii gaudium, nr 263) informacje  powyżej pochodzą  ze  strony -https://dzielo.pl/dzien-papieski/dzien-papieski-2019/haslo/