Wartości

Wartości ekologiczne

Poznajemy wartość pieniędzy.

 

 

………………………………………………………………..

Oszczędzamy wodę

……………………………….

Festiwal piosenki ,,Radosne nutki”

 

……………………………..

 

Pod rozgwieżdżonym niebem – konkurs tańca

…………………………………..

Z wizytą w Planecie 11

……………………………………

,,Niebieski Piesek” – Przestawienie z dobrym przesłaniem

14.02.2023r. byliśmy w Teatrze Lalek na spektaklu ,,Niebieski Piesek”. Jest to historia opowiadająca o pewnej psiej rodzinie, w której na świat przychodzi szczeniaczek o niebieskiej sierści. Oburzeni mieszkańcy podwórka grożą wszystkim wyrzuceniem. Mały odmieniec, nie chcąc narazić najbliższych na przykrości, decyduje się opuścić dom. Jego wędrówka w świat to jedno pasmo drwin, upokorzeń i szykan. Z powodu swej inności nigdzie nie znajduje zrozumienia. Do czasu, gdy spotyka takiego samego odmieńca jak on – marynarza o rudych włosach. Niebieski i rudzielec zaprzyjaźniają się i postanawiają stawić czoła bezmyślności i nietolerancji otoczenia.

…………………………………………

Walentynki

W naszej grupie w Walentynki, które stały się dniem życzliwości. Podczas zajęć przedszkolaki przypomniały sobie „magiczne słowa”: przepraszam, dziękuję, proszę oraz ich wielkie znaczenie dla każdego człowieka. Dzieci dowiedziały się, co to takiego jest życzliwość i w jak prosty sposób możemy sobie ją okazywać. Dodatkowo z tej okazji rozmawialiśmy o emocjach, które towarzyszą nam każdego dnia. Z pewnością przedszkolaki będą życzliwe dla siebie i najbliższych na co dzień, nie tylko w tym wyjątkowym dniu. Dzieci przygotowały dla swoich kolegów upominek.

…………………………………….

Poznajemy zasady w naszej grupie

Dzisiaj pierwszy dzień w przedszkolu. W grupie Smerfy obowiązują zasady zachowania się. Dzieci je przypominały sobie po wakacjach.

…………………………………….

Z wizytą w księgarni

………………………………….

Tydzień życzliwości

Tydzień życzliwości w naszej grupie trwał 21-25.11.2022r. Człowiek życzliwy, uśmiechnięty, serdeczny, koleżeński zawsze znajdzie sprzymierzeńców i przyjaciół. Bycie życzliwym ma niezwykłą moc.

…………………………………….

Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

…………………………………….

Prawa i obowiązki dzieci

………………………………….

Bajki z morałem

30 i 31 stycznia dzieci poznawały bardzo ważne treści związane z prawami dziecka do bezpiecznego funkcjonowania we współczesnym świecie. Na podstawie bajki o Czerwonym Kapturku dzieci dowiedziały się, że posłuszeństwo względem rodziców niesie za sobą bezpieczeństwo a nieposłuszeństwo zagrożenia. Poznały również zasadę nierozmawiania z osobami obcymi.

Na podstawie filmu  „Gadki, czyli proste rozmowy na trudne tematy”, dzieci poznały zasady:

  1. Gdy mówisz NIE, to znaczy NIE!
  2. ALARMUJ gdy potrzebujesz pomocy!
  3. Dobrze  zrobicie,gdy powiecie rodzicom o tajemnicach, które was niepokoją!
  4. Koniecznie pamiętaj, że twoje ciało należy tylko do ciebie!