uroczystości, konkursy w grupie smerfy

 

 

ŻEGNAMY PRZEDSZKOLE

                           

*************************************************************

ŚWIĘTO TATY  W GRUPIE 3

 

 

         

 

 

Dzień Dziecka w naszej grupie był wesoły i słodki. Dominowała w tym dniu aktywność sportowa w sali oraz w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci  zjadły deser w formie tortu przygotowanego przez kucharki: p. Kasię i p. Dorotę. Było również  słodko po poczęstunku lodami i cukierkami. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

            

          

   

   

   

   

 

 

 

 

Ogólnopolski konkurs „Laurka dla królowej Elżbiety II organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 12 w Olsztynie.

 

   

 

 

 

 

Dwie dziewczynki z naszej grupy mają szansę ma na to, że ich laurki zostaną wysłane do Londynu na 95 urodziny królowej Elżbiety II.

Góra Grosza

           

——————————————————-

„Mój wymarzony strój karnawałowy”

Ogólnopolski konkurs plastyczny – uczestniczki: Róża, Wiktoria, Ola.

 

 

 

 

 

———————————————————

Bal karnawałowy

 

——————————————————

Tradycje w zabawach bożonarodzeniowych

Dnia 21.12.2020 roku dzieci z grupy III świętowały Boże Narodzenie. Tego dnia dzieci tańczyły w rytm Jingle Bells , śpiewały kolędy i piosenki świąteczne, „piekły pierniczki”, składały  i przyjmowały życzenia, smakowały bożonarodzeniowe smakołyki, bawiły się przy wesołych melodiach świątecznych, grały na instrumentach perkusyjnych.

              

 

         

————————————————————————————————————-

04.grudnia 2020 r. grupa otrzymała prezenty od Św. Mikołaja. Podarki czekały na dzieci pod choinką.Powiększ obraz   Powiększ obrazPowiększ obraz

Choinka w przedszkolu

Grupa 3. ubiera choinkę.

             

—————————————————————————–

Mikołajki

Czekając na Mikołajki dzieci wykonały papierowe Mikołajki z gotowych elementów. Dzieci doskonaliły czynności wycinania i wyklejania. Z zadaniem poradziły sobie wspaniale.

—————————————————————————–

W grupie 3. przed Świętem Niepodległości Polski

10. listopada aby uczcić Święto Narodowe Polski przedszkolaki wspólnie śpiewały hymn, bawiły się barwami narodowymi oraz tańczyły polski taniec ludowy „Szewc”. 11 listopada dzieci uczciły dla Polski strojem galowym.

 

Powiększ obraz    Powiększ obraz

 

Powiększ obraz      Powiększ obraz

 

Powiększ obraz      Powiększ obraz

 

Powiększ obraz        Powiększ obraz

 

————————————————————————

Bal Wszystkich Świętych

29 października tradycyjnie przed świętem 1 listopada odbył się w naszym przedszkolu Bal Wszystkich Świętych. W tym roku ze względu na okoliczności pandemii kolejna impreza miała charakter grupowy. Dzieci bawiły się przy muzyce oraz w toku gier i zabaw zręcznościowych. Na zakończenie  dzieci układały puzzle i pozowały w foto -budce.

—————————————————————————

Podróże po Polsce

„Podróże po Polsce” – Ida śpiewa w konkursie organizowanym przez P.M nr 1

Przedszkole Miejskie nr 1 w Olsztynie już po raz trzeci organizuje festiwal pieśni patriotycznej z okazji Święta Niepodległości Polski. W tym roku naszą grupę reprezentuje Ida piosenką „Podróże po Polsce”. Forma konkursu w tym roku jest nietypowa. Nagranie wykonania piosenki przesyłamy poczta elektroniczną do organizatora. Ida  świetnie poradziła sobie z tym zadaniem .

 


Dzień Papieski

16.października 2020 r. świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Papieski i jednocześnie święto patrona naszego przedszkola. Rada rodziców ufundowała piękne kwiaty, które uhonorowały naszego patrona. Grupa 3. Zaśpiewała „Barkę”. Następnie dzieci oglądały film dla dzieci pt. ” Historia Jana Pawła II”. Lena na tę okazję wraz z mamą upiekła ciasteczka -orzeszki , serdecznie za to dziękujemy pani Julii. Nasze panie kucharki przygotowały papieskie kremówki. Jednym zdaniem – było słodko!  Na zakończenie dzieci wykonały okolicznościowe zakładki do książek. Nasza grupa w tym dniu prezentowała się niezwykle uroczyście. Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów galowych.


Dzień Pluszowego Misia


Dzień Przedszkolaka

23 września grupa Smerfów bawiła się przy muzyce w toku pląsów, zabaw, tańców i konkursów na Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka.