Rok szkolny 2024/25

1. WIZYTA PRACOWNICY BANKU ŻYWNOŚCI

5 września 2024 r. nasze przedszkole odwiedziła pracownica Banku Żywności w Olsztynie.

Celem zajęć było:

  • kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci
  • promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia
  • wdrożenie zasad świadomości i poczucia odpowiedzialności za swoje zdrowie

2. WYCIECZKA NA RYNEK OWOCOWO-WARZYWNY

Przedszkolaki wybrały się na targ warzywno-owocowy, aby utrwalić zdobyte w trakcie zajęć dydaktycznych wiadomości. Podczas wycieczki oglądały różne gatunki owoców i warzyw, porównywały ich wygląd, rozpoznawały i nazywały poszczególne warzywa i owoce oraz przypomniały sobie o ich wartościach odżywczych niezbędnych do właściwego funkcjonowania organizmu.

3. WYCIECZKA DO SKLEPU OGRODNICZEGO

Przedszkolaki odwiedziły sklep ogrodniczy „Olkwiat”. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z ofertą sklepu oraz zwiedzanie obiektu. Pani pracująca w sklepie ogrodniczym oprowadziła dzieci po placu zewnętrznym. Przedszkolaki poznały różnorodność artykułów ogrodniczych – akcesoriów, kwiatów, sadzonek oraz utrwaliły wiedzę na temat prawidłowej pielęgnacji roślin.

4. SPACERY DO PARKU MIEJSKIEGO

Dzieci podczas spacerów do Parku Miejskiego obserwują otaczającą przyrodę, dzielą się swoją wiedzą na temat ochrony środowiska i przyrody, wsłuchują się w różne ogłosy oraz utrwalają nazwy drzew. Dzieci dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat zmian zachodzących w przyrodzie o danej porze roku.

5. SPACERY DO LASU MIEJSKIEGO

Głównym celem spacerów do Lasu Miejskiego jest przybliżenie środowiska przyrodniczego, zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością występującą w lesie. Dzieci poznają otaczającą przyrodę za pomocą wielu zmysłów. Spacery do Lasu Miejskiego są dla przedszkolaków niesamowitym przeżyciem.

6. DZIEŃ DRZEWA

10 października 2024 r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Drzewa. Obchody tego święta mają na celu zwiększenie świadomości ludzi na temat tego, jak istotną rolę pełnią drzewa dla funkcjonowania naszej planety i nas samych. Drzewa oraz lasy są niezbędne do trwania życia na Ziemi. Oczyszczają powietrze, którym oddychamy, filtrują wodę, którą pijemy. Lasy są domem dla życia zwierząt i ptaków. Z tej okazji przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Lasu Miejskiego.

7. KONKURS „PRZYRODA SŁOWEM MALOWANA” W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 13 W OLSZTYNIE

10 października 2024 r. grupa III „Smerfy” gościła w Przedszkolu Miejskim nr 13 w Olsztynie na konkursie „Przyroda słowem malowana” z okazji Dnia Drzewa. Dzieci zaprezentowały prezentację słowno-muzyczną „O dębie co żołędzie rozdawał” Lucyny Krzemienieckiej.

8. PRACA PLASTYCZNA „JESIENNE DRZEWO”

Za oknem piękna, kolorowa jesień… dlatego dzieci wykonały pracę plastyczną „Jesienne drzewo”.

Celem zajęć plastycznych było:

  • uwrażliwienie na piękno jesiennej przyrody
  • doskonalenie sprawności manualnej
  • rozwijanie wyobraźni twórczej

9. TAJEMNICE PRZYRODY

Przedszkolaki podczas zajęć dydaktycznych poznały i określały zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla danej pory roku.

Celem zajęć było:

  • rozwijanie zainteresowań zjawiskami przyrodniczymi
  • rozpoznawania odgłosów z najbliższego otoczenia
  • inspirowanie indywidualnych i swobodnych działań plastycznych

10. PIERWSZY DZIEŃ JESIENI

23 września 2024 r. grupa III „Smerfy” obchodziła Pierwszy Dzień Jesieni. Przedszkolaki udały się na spacer do parku w celu poszukiwania pierwszych oznak jesieni. W trakcie spaceru dzieci obserwowały otaczającą przyrodę, utrwalały nazwy drzew i liści z nich pochodzących, porównywały liście pod względem kolorów, wielkości oraz kształtów. Dzieci zbierały do koszyczka jesienne dary. Po powrocie do przedszkola przedszkolaki wykonały jesienną kolorowankę według własnej inwecji twórczej.

11. KASZTANOWA JESIENNA MATEMATYKA

Dzieci przyniosły do przedszkola kasztany i żołędzie. Jesienne dary przyrody wykorzystane zostały do doskonalenia umiejętności przeliczania, tworzenia par i poznawania figur geometrycznych.

12. INTEGRACJA SENSORYCZNA Z WYKORZYSTANIEM JESIENNYCH DARÓW PRZYRODY – KASZTANÓW

Dzieci podczas zajęć dydaktycznych obserwowały co tonie, a co pływa, przechodziły boso po wyznaczonej trasie z wykorzystaniem kasztanów oraz sprawdzały jak trudno przenosić jest małe przedmioty (kasztany) za pomocą specjalnych szczypiec.

13. TEATRZYK KUKIEŁKOWY „JARZĘBINKA”

Dzieci podczas zajęć dydaktycznych wysłuchały i obejrzały teatrzyk kukiełkowy „Jarzębinka” z wykorzystaniem pacynek zwierząt leśnych. Celem zajęć było rozbudzenie wyobraźni dzieci, rozwój słownictwa oraz zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo podczas rozmów z nieznajomymi.

14. WIZYTA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ NR 12

9 października 2024 r. grupa III „Smerfy” wybrała się do Biblioteki Miejskiej nr 12 na zajęcia edukacyjne. Podczas zajęć edukacyjnych dzieci wykonywały różne eksperymenty oraz uczestniczyły w zabawach badawczych z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych. Celem zajęć w bibliotece było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz doskonalenie umiejętności wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie wykonanych doświadczeń i eksperymentów.

15. WIZYTA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ IM. EMILII SUKERTOWEJ-BIEDRAWINY

24 października 2024 r. grupa III „Smerfy” wybrała się do Biblioteki Publicznej im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny na zajęcia edukacyjne. Podczas podbytu w bibliotece dzieci poznały bajkę o niedźwiedziu Gruffalu popartą cyklem zabaw edukacyjnych. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych wiadomości na temat życia niedźwiedzi w ich naturalnym środowisku – lesie.

16. DZIEŃ DYNI

25 października 2024 r. grupę III „Smerfy” odwiedziły Panie studentki z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z różnymi rodzajami dyń oraz dowiedziały się o ich walorach odżywczych. Przedszkolaki dopasowywały obrazki dyni do ich cieni, uczestniczyły w zabawie ruchowej polegającej na naśladowaniu oraz brały udział w zabawie logopedycznej usprawniającej narządy artykulacyjne. Dzieci nauczyły się również dyniowej rymowanki z gestykulowaniem dłońmi oraz wykonały piękne prace plastyczne z wykorzystaniem pestek dyni.

17. GEOMETRYCZNE DYNIE

29 października 2024 r. na zajęciach matematycznych dzieci z grupy III „Smerfy” utrwaliły figury geometryczne oraz uczestniczyły w zabawach matematycznych z odbiciem i symetrią. Dzieci rysowały na dyniach figury geometryczne, które później ostrożnie wycinały.

Cele zajęć:

  • utrwalenie figur geometrycznych
  • przybliżenie dzieciom efektu odbicia i symetrii
  • rozwijanie motoryki małej i koordynacji ręka-oko

18. PRACA PLASTYCZNA „JEŻE SZYKUJĄ SIĘ DO ZIMY”

Dzieci z grupy I „Misie” z okazji Dnia Jeża wykonały podczas zajęć dydaktycznych pracę plastyczną „Jeże szykują się do zimy”. Celem zajęć było poszerzanie wiadomości na temat środowiska naturalnego jeży oraz rozwijanie zainteresowań plastycznych.

19. JESIENNA SZARUGA – ZAJĘCIA PROWADZONE PRZEZ PANIE STUDENTKI Z UNIWERSYTETU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W OLSZTYNIE

Dzieci z grupy I „Misie” podczas zajęć dydaktycznych wyklejały płaszcze przeciwdeszczowe za pomocą kolorowych kropeczek z papieru. „Motylki” z grupy II utrwaliły sobie charakterystyczny jesienny ubiór oraz poznały propozycje ciekawych zabaw z wykorzystaniem parasolów podczas deszczu. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały kolorowe parasolki przeciwdeszczowe z papieru.

20. WARZYWA I OWOCE – ZAJĘCIA PROWADZONE PRZEZ PANIE STUDENTKI Z UNIWERSYTETU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W OLSZTYNIE

15 listopada 2024 r. odbyły się zajęcia prowadzone przez Panie studentki z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w grupie I „Misie”. Celem zajęć było rozpoznawanie i nazywanie wybranych warzyw i owoców, rozróżnianie ich za pomocą wzroku, dotyku, smaku, zapachu, wyrabianie nawyków prozdrowotnych, zachęcanie do zdrowego odżywiania oraz spożywania różnorodnych owoców i warzyw.

21. WIZYTA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ NR 12

7 listopada 2024 r. grupa III „Smerfy” wybrała się do Biblioteki Miejskiej nr 12 na zajęcia edukacyjne. Podczas pobytu w bibliotece dzieci poznały wiersz Jana Brzechwy „Kwoka” poparty cyklem zabaw edukacyjnych. Przedszkolaki podczas zajęć w bibliotece rozmawiały o zwierzętach, ekologicznym chowie zwierząt oraz rodzajach ekologicznych hodowli.

22. WIZYTA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ NR 12

5 grudnia 2024 r. grupa III „Smerfy” wybrała się do Biblioteki Miejskiej nr 12 na zajęcia edukacyjne. Podczas pobytu w bibliotece dzieci poznały bajkę Susanny Isern „Siedem łóżek malutkiej popielnicy” poparty cyklem zabaw edukacyjnych. Dzieci podczas zajęć w bibliotece poszukiwały ukrytych w śniegu śladów zwierząt leśnych, rozmawiały o zwierzętach mieszkających w lesie i sposobach przygotowania zwierząt do zimy.

23. SZTUKA RODZINNA – EKO-OZDOBY ŚWIĄTECZNE

Wszystkie przedszkolaki wspólnie ze swoimi rodzicami, rodzeństwem oraz najbliższymi członkami rodziny wykonały piękne eko-ozdoby świąteczne, którymi przystroiły naszą przedszkolną choinkę.

Celem akcji było:

  • kultywowanie tradycji i zwyczajów świąt Bożego Narodzenia
  • propagowanie wiedzy ekologicznej
  • zaciśnięcie więzów rodzinnych oraz społeczności przedszkolnej
  • prezentowanie umiejętności plastycznych dzieci

24. EKOLOGICZNA CHOINKA W PRZEDSZKOLU

Przedszkolaki z niecierpliwością oczekują wizyty Świętego Mikołaja. Z tej okazji postanowiliśmy wspólnie udekorować naszą przedszkolną choinkę ekologicznymi ozdobami, które wcześniej chętne dzieci wykonały ze swoimi najbliższymi w domu. Miejmy nadzieję, że nasza tegoroczna choinka spodoba się Świętemu Mikołajowi.

25. WIZYTA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ NR 12

21 stycznia 2024 r. grupa III „Smerfy” wybrała się do Biblioteki Miejskiej nr 12 na zajęcia edukacyjne. Podczas pobytu w bibliotece dzieci poznały bajkę „Choinka – jestem, jaka jestem” popartą cyklem zabaw edukacyjnych. Dzieci podczas zajęć w bibliotece wykonały zabawy badawcze z eksperymentowaniem. Stawiały hipotezy i próbowały wyciągać wnioski z przeprowadzonych eksperymentów.

26. DZIEŃ KOTA

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście… koty.

17 lutego 2025 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Wszystkie przedszkolaki wcieliły się w koty i brały udział w „kocich zabawach”. Tańczyły przy kocich przebojach, rozwiązywały zagadki i wykonywały kocie zabawy ruchowe. Rozmawialiśmy o różnych rasach kotów oraz poznaliśmy nazwy dzikich kotów. Zapoznaliśmy się z kocimi obyczajami, poznaliśmy sposoby pielęgnacji kotów i wiele ciekawostek na ich temat. Największą atrakcją podczas zajęć dydaktycznych była „Puszka” – kot Hani, który zaszczycił nas swoją obecnością. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Sylwii za powierzenie nam kota na czas trwania zajęć.

Celem tego nietypowego święta było:

  • przekazanie informacji na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami
  • wyrabianie szacunku dla zwierząt
  • zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt

27. WIZYTA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ NR 12

20 lutego 2025 r. grupa II i III wybrała się do Biblioteki Miejskiej nr 12 na zajęcia edukacyjne. Podczas pobytu w bibliotece dzieci poznały książkę „Zapominalska kotka Mog” popartą cyklem zabaw edukacyjnych o kotach. Mog jest przemiłą kotką, kochaną przez całą rodzinę, jednak… okropnie zapominalską! Zapomina o istnieniu kocich drzwiczek, zapomina, że już jadła kolację… Strach pomyśleć, o czym jeszcze może zapomnieć! Ale pewnego razu zapominalstwo kotki Mog baaardzo się przydaje, ponieważ ratuje swoją rodzinę przed złodziejem.

28. EKSPERYMENTY ZE ŚNIEGIEM

W dniach 17 – 21 lutego 2025 r. dzieci z grupy I „Misie” uczestniczyły w eksperymentach ze śniegiem. Dzieci wesoło bawiły się na śniegu korzystając z zimowej aury. Poznały zasady bezpiecznej zabawy oraz dowiedziały się, jak wygląda śnieg gdy stopnieje.

29. POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA

W naszym przedszkolu odbyła się zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt, które przebywają w olsztyńskim schronisku i czekają na nowy dom. Akcja zakończyła się sukcesem, a zebrana karma została przekazana do schroniska. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. Dzięki Waszej pomocy wiele czworonożnych przyjaciół będzie miało pełne miski.

30. OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ DOKARMIANIA ZWIERZYNY LEŚNEJ

24 lutego 2025 r. gościliśmy w naszym przedszkolu wyjątkowego gościa… Panią leśnik z Nadleśnictwa Olsztyn. Dzieci podczas spotkania zapoznały się ze specyfiką pracy leśnika. Pani leśnik opowiedziała dzieciom o dokarmianiu zwierząt leśnych w trudnym dla nich okresie zimowym, przystosowania i przygotowania zwierząt do zimy oraz zachowania wybranych zwierząt podczas zimy. Dzieci poznały wiele interesujących wiadomości na temat zwierząt leśnych, rozwiązywały zagadki na ich temat oraz oglądały przyniesione przez Panią leśnik dary lasu.

31. DZIEŃ DINOZAURA

28 lutego 2025 r. obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura. Z tej okazji nasze przedszkolaki odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Sale przedszkolne zamieniły się w prehistoryczny park jurajski z dinozaurowymi kącikami tematycznymi. Dzieci podczas zajęć dydaktycznych pogłębiły wiedzę na temat życia dinozaurów, dowiedziały się jak poruszały się one po ziemi, jak szybowały pod niebem i pływały w oceanach. Doskonaliły umiejetności matematyczne, odkodowywały rysunki, utrwalały literki, ćwiczyły czytanie, oglądały książki o dinozaurach oraz rozwiązywały zagadki i układały puzzle na ich temat.

32. OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „W EPOCE DINOZAURÓW”

Nela, Lena, Dawid oraz Janek z grupy III „Smerfy” wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „W epoce dinozaurów” zorganizowanym przez Eko Przedszkole nr 23 w Elblągu. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Celem konkursu plastycznego było:

  • poznanie świata dinozaurów
  • rozwijanie zdolności obserwacyjnych
  • rozwijanie wyobraźni i kreatywności oraz umiejętności plastycznych

33. PRACA PLASTYCZNA „PRZEBIŚNIEGI”

Grupa I „Misie” na zajęciach dydaktycznych zapoznała się z pierwszymi wiosennymi kwiatami oraz wykonała prace plastyczną „Przebiśniegi”.

34. PRACA PLASTYCZNA „WIOSENNE POWROTY PTAKÓW”

Bocian jest jednym z pierwszych symboli nadchodzącej wiosny. Ptaki te zazwyczaj powracają do Polski pod koniec lutego lub na początku marca. Po zimie spędzonej w Afryce, bociany często wracają do tych samych gniazd. Grupa III „Smerfy” z niecierpliwością wyczekując pierwszych oznak wiosny, wykonała pracę plastyczną przedstawiającą bociany. Grupa I „Misie” zapoznała się z ptakami powracającymi na wiosnę oraz ich budową, a także wykonała prace plastyczną „Ptaszki”.

35. SPOTKANIE „PODAJ ŁAPĘ”

17 marca 2025 r. dzieci z wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach profilaktyczno-wychowawczych, pt.: ,, Podaj łapę” z psimi terapeutami.

Celem spotkania było:

  • poznanie psich zachowań i nawyków oraz sposobów właściwej opieki nad nimi
  • budzenie poczucia odpowiedzialności za posiadanie psa w domu
  • rozwijanie wiedzy na temat bezpiecznego zachowania w przypadku niespodziewanego ataku psa

36. DOŚWIADCZENIA Z WODĄ

Dzieci z grupy I „Misie” oraz grupy II „Motylki” na zajęciach dydaktycznych wykonywały doświadczenia z wodą. Dzieci sprawdzały jakie przedmioty unoszą się na wodzie, a jakie przedmioty zatapiają się pod powierzchnią wody.

37. WIZYTA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ NR 12 

18 marca 2025 r. grupa III „Smerfy” wybrała się do Biblioteki Miejskiej nr 12 na zajęcia edukacyjne. Podczas pobytu w bibliotece dzieci poznały książkę „Szym Pansik ma dobry humor” popartą cyklem zabaw edukacyjnych o wiośnie. Dzieci podczas zajęć dydaktycznych rozmawiały o pierwszych zwiastunach wiosny, rozwiązywały zagadki o nadchodzącej porze roku, porządkowały wiosenną garderobę oraz uczestniczyły w wiosennych zabawach.

38. WIOSENNE OCZEKIWANIE

W dniach 17 – 21 marca 2025 r. grupa III „Smerfy” podczas zajęć dydaktycznych rozmawiała o nadchodzącej porze roku – WIOŚNIE. Dzieci zapoznały się z opowiadaniem „Oznaki wiosny” Stanisława Karaszewskiego, rozmawiały o pierwszych oznakach pachnącej wiosny oraz powrotach ptaków do Polski. Dzieci zapoznały się z piosenką tygodnia „Nareszcie wiosna”. Smerfy pomogły wykonać kukłę – marzannę symbolizującą nadejście wyczekanej wiosny. Nie mogło zabraknąć jej w sali przedszkolnej, dlatego wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem wypychanki oraz wełnianych włóczek. Dzieci z grupy II „Motylki” poznawały pierwsze zwiastuny wiosny, rysowały Panią Wiosnę za pomocą kredek pastelowych oraz opisywały treść swojej pracy i nadawały imię Pani Wiośnie.

39. WYKONANIE MARZANNY

Wszystkie grupy przedszkolne w oczekiwaniu na Pierwszy Dzień Wiosny wykonały swoją grupową Marzannę –  kukłę wykonaną głównie ze słomy, starych ubrań oraz kolorowych wstążek i korali. Celem podjętych działań było kultywowanie tradycji ludowych związanych z okresem wiosennym.

40. POWITANIE WIOSNY – TOPIENIE MARZANNY

Marzanno, Marzanno odpływaj prosimy, nie chcemy już więcej żadnych śladów zimy.
Hen, aż do bieguna płyń tonącą rzeką, nic tu już po Tobie, płyń od nas daleko.
Niech odejdą z Tobą mrozy oraz chłody, o powrocie zimy nie może być mowy! 

Topienie Marzanny to jeden z najbardziej znanych ludowych zwyczajów powitania wiosny. Aby tradycji stała się zadość, wszystkie grupy przedszkolne wyruszyły z przygotowaną wcześniej Marzanną na krótki spacer wokół przedszkola. W ogrodzie przedszkolnym dzieci oblewały Marzannę wodą, wesoło krzycząc pożegnalne hasła.

Celem tego wydarzenia było:

  • utrwalenie wiadomości na temat zmian zachodzących wiosną w przyrodzie
  • kultywowanie tradycji ludowych związanych z okresem wiosennym
  • wzmacnianie więzi emocjonalnej z grupą przedszkolną

41. WIOSENNY POKAZ MODY

Grupa II „Motylki” postanowiła w wyjątkowy sposób uczcić nadejście wiosny pokazem mody wiosennej. Nie zawiodła pomysłowość dzieci i rodziców, ponieważ wszystkie kreacje były bardzo wyjątkowe.

42. DZIEŃ ŻABY

20 marca 2025 r. grupa II „Motylki” obchodziła Dzień Żaby. Tego dnia dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt.: „O żabkach w czerwonych czapkach”. Odbyła się również sesja zdjęciowa, podczas której dzieci zamieniły się w żabki. Największą frajdą dla dzieci było wcielenie się w rolę aktorów i przedstawienie bajki raz jeszcze.

43. KALENDARZ POGODY

W dniach 17 – 21 marca 2025 r. grupa II „Motylki” realizowała temat kompleksowy o wiosennej pogodzie. Dzieci przez cały tydzień obserwowały pogodę i zaznaczały ją na swoim kalendarzu pogody.

Celem zajęć było:

  • zrozumienie przez dzieci znaczenia oznaczeń symbolicznych
  • utrwalenie wiedzy na temat wiosennych zjawisk atmosferycznych

44. WIOSENNA HODOWLA KWIATÓW I WARZYW

Dzieci z grupy I „Misie” i III „Smerfy” założyły w swojej sali przedszkolnej wiosenną hodowlę kwiatów i warzyw. Przygotowane wcześniej sadzonki kwiatów i warzyw sadziły do doniczek, a następnie wszystkie dokładnie podlewały. Dzieci będą codziennie obserwować sadzonki i ich cykl rozwojowy oraz przekonają się, jak ważna jest ich codzienna pielęgnacja. Przez kolejne tygodnie będziemy pielęgnować sadzonki oraz pełnić dyżury przy ich podlewaniu. Teraz z niecierpliwością czekamy na efekty tego, co nam wyrośnie.

45. WIOSNO, ACH TO TY!

28 marca 2025 r. odwiedziły nas Panie studentki z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci utrwaliły wiadomości dotyczące zmian zachodzących wiosną w przyrodzie oraz wzbogaciły wiedzę na temat wiosennych kwiatów i zwierząt żyjących na łące. Dzieci uczestniczyły z zabawie z elementem celowania, następnie opisywały wygląd kwiatów, dzieliły wiosenne kwiaty na sylaby i głoski. Rozwiązywały zagadki słowne na temat kwiatów. Wysłuchały wiersza Barbary Szelągowskiej „Tęczowa łąka”oraz wypowiadały się na jego temat. Uczestniczyły w zabawie dydaktyczniej usprawniającej koordynację ręka – oko, dopasowując do siebie połówki obrazków związanych ze zwierzętami i kwiatami wiosennej łąki. Podczas gimnastyki na łące naśladowały zwierzątka umieszczone kartach obrazkowych. Brały udział w zabawie sprzyjającej nabywaniu umiejętności czytania polegającej na łączeniu ze sobą sylab za pomocą markera, tak aby powstał wyraz. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały kreatywną pracę plastyczną „Wiosenne ptaszki” z wykorzystaniem kreatywnych drucików, piórek oraz klamerek.

46. SADZENIE KWIATÓW WOKÓŁ PRZEDSZKOLA

28 marca 2025 r. grupa III „Smerfy” sadziła kwiaty na terenie wokół przedszkola. Już wkrótce wejście do przedszkola rozbłyśnie kolorami, tworząc piękne i radosne otoczenie. To była nie tylko świetna zabawa, ale także cenna lekcja dbania o przyrodę oraz otoczenie naszego przedszkola. 🌸🌿🌼