Rok szkolny 2023/24

Na dawnej wsi

………………………

Poznajemy historię Bożego Narodzenia

………………………

 

Koncert patriotyczny w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie.

17 listopada dzieci z grupy II i III uczestniczyły w koncercie patriotycznym przygotowanym przez uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej  w Kronowie .

…………………………………

Przy pomniku Orła Białego

……………………………..

Szkoła do Hymnu -Święto Niepodległości

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

…………………………..

Poznajemy Polskę

………………………………………………..

,,Szkoła pamięta” – akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Dzieci z grupy z posadziły w ogrodzie przedszkolnym sadzonki dębu upamiętniające polskiego bohatera Andrzeja Galicę.

Andrzej Galica (ur. 27 listopada 1873 w Białym Dunajcu, zm. 6 czerwca 1945 w majątku Majdany) – generał brygady Wojska Polskiego, działacz niepodległościowy, kawaler Orderu Virtuti Militari, twórca formacji strzelców podhalańskich, inżynier, polityk, poseł na Sejm RP, członek Głównego Sądu Koleżeńskiego Związku Legionistów Polskich od 1936 roku, członek Prezydium Rady Naczelnej Obozu Zjednoczenia Narodowego w 1939 roku, działacz regionalny ruchu podhalańskiego, literat.

………………………………

,,Szkoła pamięta” – wyjście na cmentarz