Rok szkolny 2022/23

Zakończenie roku szkolnego w grupie III

……………………………………….

Śnieżka – przedstawienie dla rodziców

…………………………

Dzień Dziecka

……………………………………..

103 Urodziny Karola Wojtyły

18 maja 1920 r w Wadowicach urodził się Karol Józef Wojtyła, 264 papież Kościoła Katolickiego Jan Paweł ІІ. Dziś przypada 103. rocznica urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Z tej okazji nasze przedszkolaki dowiedziały się kilka ciekawostek o naszym ukochanym patronie, wielkim człowieku.

…………………………………………….

Pod rozgwieżdżonym niebem – międzyprzedszkolne występy

…………………………………………..

Powitanie Wiosny – poznajemy zwyczaje

…………………………………..

Wielkanocne zwyczaje

…………………………….

Dzień Babci i Dziadka

……………………………….

Świąteczne kolędowanie w DPSie

Dnia 7.12.2022 odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej w Olsztynie. Dzieci zaprezentowały osobom zamieszkujących ośrodek tańce przygotowane w przedszkolu. W sali rozbrzmiewał śpiew kolęd i pastorałek. Miłym aspektem było wręczenie laurek i upieczonych korzennych ciasteczek w przedszkolu. Pani kierownik podziękowała dzieciom wręczając czekoladowe mikołajki.

……………………………

Święto Niepodległości ze studentami

…………………………..

Szkoła do hymnu

………………………………….

Dzień Papieski

W tym roku 16 października przypada 44 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. W związku z obchodami Dni  Papieskich wszystkie dzieci z przedszkola zostały zapoznane z postacią naszego rodaka. Już od rana po przedszkolu rozbrzmiewały melodie dedykowane naszemu patronowi. Dzieci  słuchały piosenek bliskich Ojcu Świętemu, oglądały ilustracje, zdjęcia z albumów, książki i czasopisma. W holu przedszkola specjalnie na tą okazję została przygotowana galeria ilustracji przedstawiającą postać Ojca Świętego w różnych etapach jego życia, odsłuchane zostały słowa płynące z Watykanu, kiedy był ogłoszony papieżem, dzieci odśpiewały jego ukochaną ,,Barkę”,  piosenkę ,,Kochamy Cię Janie Pawle II”. Jan Paweł II bardzo kochał dzieci, często się z nimi spotykał, interesował się ich losami, bardzo chciał, aby wychowały się w rodzinach, były darzone przez rodziców miłością. Chcąc upamiętnić go  przedszkolaki własnoręcznie wykonały kartki z hasłem ,,Blask Prawdy”, które zaniosły do domów. Uroczystość zakończyła się obejrzeniem filmu animowanego ,,Jan Paweł II” z serii ,,Aureola” i poczęstunkiem… kremówkami upieczonymi w przedszkolnej kuchni.

………………………

Bal Wszystkich Świętych

………………………………

Przyroda słowem malowana

………………………..

Urodziny Mikołaja Kopernika