Razem na święta 2021

Prawie 7 800 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Razem na Święta”. Inicjatywa cieszyła się także dużym zainteresowaniem szkół polonijnych. Uczniowie i nauczyciele wspólnie organizowali zbiórki darów dla potrzebujących, śpiewali kolędy, przygotowywali kartki z życzeniami oraz świąteczne upominki dla osób starszych i samotnych z najbliższej okolicy. Swoimi działaniami udowodnili, że pomagać można niezależnie od okoliczności. 

########################################################

Już po raz czwarty Przedszkole Miejskie nr10 im. Jana Pawła II bierze udział w akcji „Razem na święta”.

„Razem na Święta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, w której zachęcamy dzieci do niesienia pomocy innym. Głównym celem inicjatywy jest zarówno zachęcenie dzieci do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Przed świętami dzieci całe swoje serce wkładały na przygotowanie upominków świątecznych dla swoich rodziców. Część pociech przed kwarantanną zdążyła wziąć je do domu, dla pozostałych naszych Rodziców czekają one w przedszkolu.

””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””’

W tym roku uczymy dzieci dzielić się z innymi. Dawanie jest lepsze niż otrzymywanie. Dzieci wykonały ozdoby choinkowe dla ratowników pracujących w Pogotowiu Ratunkowym i osobiście przekazały ich reprezentantowi.

””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””

Jesteśmy świadkami spontanicznej akcji „Murem za Polskim Mundurem”, którą rozpoczęli internauci. W inicjatywę włącza się obecnie cała Polska, wyrażając solidarność i wdzięczność dla służb mundurowych broniących polskiej granicy. Zaangażowanie żołnierzy zawodowych i ochotników WOT, funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej w ochronę granicy polsko-białoruskiej, a także zapewnianie bezpieczeństwa mieszkańcom nadgranicznych miejscowości spotyka się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony różnych organizacji i stowarzyszeń. Dzieci z naszej grupy złożyli podziękowania w formie wykonanych własnoręcznie kartek bożonarodzeniowych dla żołnierzy z 16. Dywizji Zmechanizowanej, którzy udzielając wsparcia Straży Granicznej, pełnią dzień i noc służbę na granicy. Wykonują swoje zadania po to, aby obywatele Polski mogli czuć się bezpiecznie. Kartki zostały przekazane Wojewodzie Warmińsko-Mazurskiemu.

”””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””

Na zajęciach kulinarnych samodzielne przygotowaliśmy słodkie upominki – kruche ciasteczka, które pięknie zapakowaliśmy. Dzieci zaniosły je do swoich domów, obdarowały swoich rodziców i sąsiadów.

###########################################################

Dzieci z grupy III przyłączyły się do akcji akcji „Murem za Polskim Mundurem”. W inicjatywę włącza się obecnie cała Polska, wyrażając solidarność i wdzięczność dla służb mundurowych broniących polskiej granicy. Zaangażowanie żołnierzy zawodowych i ochotników WOT, funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej w ochronę granicy polsko-białoruskiej, a także zapewnianie bezpieczeństwa mieszkańcom nadgranicznych miejscowości spotyka się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony różnych organizacji i stowarzyszeń. Dzieci  z grupy III  złożyły podziękowanie  w formie wykonanych własnoręcznie kartek bożonarodzeniowych dla żołnierzy z 16. Dywizji Zmechanizowanej, którzy udzielając wsparcia Straży Granicznej, pełnią dzień i noc służbę na granicy.

Dzieci stoją przy choinceDzieci wykonują kartki bożonarodzeniowe Dzieci wykonują kartki bożonarodzeniowe Dzieci wykonują kartki bożonarodzeniowe Dzieci wykonują kartki bożonarodzeniowe

##############################################

Wszyscy lubimy otrzymywać prezenty. Wszyscy lubimy sprawiać radość wręczając upominki. Szczególnie jeżeli są to bliskie nam osoby. W ramach akcji „Razem na święta” dzieci wykonały  upominki dla swoich Rodziców.

dzieci malują bombki dzieci malują bombki chłopiec maluje bombki dzieci malują bombki upominek jednego z wychowanków

#################################################

 W ramach udziału w akcji ,,Razem na święta ” dzieci z grupy III wykonały kartki bożonarodzeniowe dla podopiecznych  Domu Pomocy Społecznej Kombatant w Olsztynie.

Dzieci wykonują kartki bożonarodzeniowe Dzieci wykonują kartki bożonarodzeniowe Dzieci stoją przed choinką z kartkami bożonarodzeniowymi Dzieci wykonują kartki bożonarodzeniowe

#################################################

Uczymy dzieci zachowania zwyczajów związanych z ,tym razem- świętami Bożego Narodzenia. Ponieważ przedszkolaki uwielbiają gotowanie, wykonały ciasta piernikowe. Udały się wspaniale i pysznie smakowały. Pysznym ciastem ,,Smerfy ” poczęstowały pracowników przedszkola .

dzieci stoją przed stołem, na którym ustawione są ciasta chłopiec i dziewczynka ozdabiają ciasto chłopcy ozdabiają ciasto Dziewczynka częstuje ciastem Dziewczynka częstuje ciastem

###############################################

 „Świąteczna pomoc Polakom na Kresach” to kolejna edycja akcji charytatywnej, którą organizuje Parafia Miłosierdzia Bożego w Olsztynie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie. Nasze przedszkolaki oraz ich rodziny włączyły się w zbiórkę słodyczy i żywności dla dzieci z Polskiej Szkoły w Starych Trokach k/Wilna i polskich rodzin tam mieszkających.

 

Dziewczynka trzyma słodycze Dzieci trzymają słodycze Chłopcy trzymająsłodycze Dzieci trzymają słodycze Chłopcy trzymają słodycze Chłopiec trzyma słodycze Chłopcy trzymają słodycze

##########################################################

Dzieci  z grupy III wykonały ozdoby choinkowe dla ratowników pracujących w Pogotowiu Ratunkowym .Przedszkolaki  przekazały ozdoby choinkowe panu ratownikowi, który odwiedził nasze przedszkole.

Chłopiec pokazuje swoją pracę Dzieci wykonują Mikołaja