POZNAJEMY INDONEZJĘ – PREZENTACJA MULTIMEDIALNA W GRUPIE II

Dzieci z grupy II zaprosiły do przedszkola tatę swojej koleżanki Zuzi aby opowiedział im o kraju ,w który ostatnio zwiedził ze swoją rodziną -Indonezję .Dzieci zapoznały się z niektórymi ginącymi gatunkami zwierząt i zrozumiały przyczyny  zanikania bioróżnorodności na przykładzie Indonezji. Nauczyły się  wskazywać Indonezję na mapie Azji.Dowiedziały się , że Indonezja jest krajem wyspiarskim,a  ludność  jest bardzo zróżnicowana pod względem językowym, kulturowym, religijnym.Poznały niektóre ginące gatunki zwierząt .

Dzieci  wysłuchały  bajkę  „Mahameru i olbrzym z wyspy wulkanów”, odwołując się do indonezyjskiej tradycji dzieci własnoręcznie wykonały własnych bohaterów  do teatru cieni.

Wyruszymy w daleką podróż do egzotycznej Indonezji, do jednego z wulkanów na wyspie Jawa. Tam spotkamy Djewi Djurrangę, córkę boga Mahameru. Nadopiekuńczy ojciec, bojąc się że straci ukochane dziecko, nie pozwalał jej opuścić wulkanu. Pewnego dnia jednak młoda dziewczyna złamała zakaz ojca i wyjrzała ponad krater. W ten sposób poznała Rakasasa, o długiej brodzie i iskrzących oczach. Miłość pomiędzy tym dwojgiem od początku wydawała się niemożliwa do spełnienia: Rakasas był sługą Bromo – odwiecznego wroga Mahameru. Mimo to, postanowili zawalczyć o swoje uczucie. Co na to ojciec córki wulkanu?