Pamiętamy o seniorach DPS

Dnia 7.12.2022 odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej w Olsztynie. Dzieci zaprezentowały osobom zamieszkujących ośrodek tańce przygotowane w przedszkolu. W sali rozbrzmiewał śpiew kolęd i pastorałek. Miłym aspektem było wręczenie laurek i upieczonych korzennych ciasteczek w przedszkolu. Pani kierownik podziękowała dzieciom wręczając czekoladowe mikołajki.

……………………………………………………………………………………….

Dzień Babci i Dziadka 2021r.

To wyjątkowy dzień. Kto nie odczuł kiedykolwiek objawów troski, opieki i miłości od nich. Są też tacy starsi, którzy są samotni. Dzięki Pani Małgosi nawiązaliśmy współpracę z Domem Pomocy Społecznej na Dajtkach. Na zajęciach kulinarnych piekliśmy drożdżowe ślimaczki z serem. Były pyszne. Jedną blachę mama Antosia zawiozła naszym Przyjaciołom.

………………………………………………………………………………………………………………

Upominki dla seniorów z Dajtek

W czasie zajęć wykonaliśmy kartki świąteczne dla podopiecznych DPS ,,Mój dom na Sielskiej” na Dajtkach.  Pamięć o tych osobach wywołała w nich wielką radość. Każdy senior otrzymał laurkę z życzeniami zdrowia, wytrwałości i optymizmu. Nie obyło się bez uśmiechów, słów wdzięczności i łez wzruszenia. Cieszymy się, że dzięki nam starsze osoby mogły poczuć się zauważone oraz docenione za ich dobroć i życiową mądrość. Nasze dzieci uczymy, że dawanie daje o wiele więcej szczęścia niż otrzymywanie.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Prezenty dla seniorów z DPS 2020

Na zajęciach wykonywaliśmy laurki dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej. W ten sposób pracujemy nad uwrażliwieniem dzieci na potrzeby seniorów, osób  starszych we współczesnym świecie oraz kultywowanie tradycji wręczania upominków z okazji Dnia Babci i Dziadka.