Chcę być bezpieczny na drodze

Rok szkolny 2023/24

ZASADY RUCHU DROGOWEGO – zajęcia profilaktyczno-edukacyjne przeprowadzone przez pana Policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

 

Zajęcia profilaktyczno-edukacyjne przeprowadzone przez pana Policjanta – ,,Bądź bezpieczny na drodze”.

 

Rok szkolny 2022/23

SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM

Dnia 11 maja odbyło się spotkanie z profilaktyczno-edukacyjne z panem Policjantem mł. asp. Krzysztofem Arciszewskim. Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi na temat: bezpieczeństwa na ulicy, np. podczas drogi do przedszkola, zachowania zasad bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, a także bezpieczeństwa na wakacjach. Dzieci wiedzą, że należy przechodzić na drugą stronę ulicy, w miejscach do tego przeznaczonych, tylko z osobą dorosłą. Przed wejściem na przejście dla pieszych, należy zawsze spojrzeć: w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo. Wiedzą także, jak ważne jest i dlaczego, by podczas jazdy samochodem, siedząc w foteliku, były przypięte pasem bezpieczeństwa. Znają zasadę – podczas wakacji można wchodzić do wody tylko pod opieką osób dorosłych.

Bardzo dziękujemy za spotkanie:)

                                           

Światło czerwone, światło zielone

Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały pracę plastyczną – Sygnalizator świetlny.

 

dzieci malują farbą szablony sygnalizatorów świetlnych     dzieci malują farbą szablony sygnalizatorów     dziecko przykleja koło     dziecko przykleja koło     dzieci przyklejają koła  dzieci pokazują wykonane przez siebie sygnalizatory świetlne

 

W czasie zajęć dzieci poznawały zasady ruchu drogowego. Segregowały środki transportu na lądowy, wodny i poruszający się w powietrzu. Dzieci wykonywały prace plastyczne, których tematem był ruch drogowy.