Bal Wszystkich Świętych 2017r.

RODZINA I PRZEDSZKOLE MIEJSCEM DZIAŁALNOŚCI  WYCHOWAWCZEJ OPARTEJ NA PEDAGOGICE JANA PAWŁA II UZNAJĄCEJ GODNOŚĆ DZIECKA  ORAZ  POTRZEBĘ KSZTAŁTOWANIA JEGO INDYWIDUALNEJ  OSOBOWOŚCI.

Tak brzmi tytuł innowacji pedagogicznej realizowanej i kontynuowanej w naszym przedszkolu.

 


Elementem tej innowacji stał się BAL WSZYSTKICH ŚWIETYCH, który miał miejsce w przedszkolu 27.10.2016 r. W balu uczestniczyły dzieci z wszystkich grup.

Honorowe otwarcie balu przypadło pani dyrektor Ewie Konieczko. Bal prowadziła pani Basia Mikulska ze wsparciem kadry pedagogicznej i niepedagogicznej naszego przedszkola. Każda z grup miała w toku balu swojego patrona.

Grupa 1 –  św. Franciszka – opiekuna zwierząt.  Grupa  2-  św. Cecylię patronkę muzyki. Grupa 3. –  św. Jana Pawła II patrona rodzin.

Dzieci na balu zaprezentowały  sylwetki swoich patronów. Rodzice zadbali o piękne stroje swoich dzieci. Dzieci wyróżniały się swoimi kolorowymi ubraniami maluszki ubrane były na żółto, średniaki na biało, starszacy na niebiesko.  Atrybutem wszystkich uczestników balu , były aureole. Dzieci wspaniale bawiły się w toku pląsów przy muzyce oraz w czasie uczestnictwa w zabawach i konkursach. Oddechem w zabawie stała się przedszkolna fotobudka – do śmiechu. Bal zakończył się degustacją niebieskiego – niebiańskiego napoju.