Święto Niepodległości Polski 11 listopada 2021 r.

grupa trzyma biało-czerwona wstążkędzieci śpiewają hymn dzieci wychodzą z kwiatami i świeczkami do dębu pamięci dzieci oddają hołd Andrzejowi Galicy grupa misiów w rzędzie pozuje do zdjęcia wśród dekoracji chłopcy bawią się w ułanów na konikach trzy dziewczynki w strojach biało-czerwonych na tle dekoracji sali grupa dzieci macha flagami Polski dzieci z jabłuszkami w rękach na tle hasła 11 listopada święto niepodległości Polski dzieci na krzesełkach odświętnie ubrane

W tym roku Święto Niepodległości Polski obchodziliśmy w grupie 1. 10 listopada. Nasze dzieci odświętnie ubrane wzięły udział w patriotycznym poranku  ze śpiewem, ilustracją ruchem z rekwizytami, zabawą rytmiczną. W programie znalazły się piosenki przedszkolne pt.  „Polska – biało-czerwoni”, ” Jestem Polakiem” oraz tradycyjne historyczne pieśni: „Przybyli ułani”, „Ułani, ułani”. Dzieci zatańczyły również do ludowej i tradycyjnej  piosenki „Czerwone jabłuszko”. W ramach akcji SZKOŁA DO HYMNU o godzinie 11:11 nasze dzieci wysłuchały i zaśpiewały w postawie na baczność Mazurka Dąbrowskiego.

Po uroczystym poranku grupa 1. wyszła do ogrodu przedszkolnego do naszego dębu pamięci poświęconemu Niezłomnemu Żołnierzowi Odrodzonej Rzeczypospolitej – ANDRZEJOWI GALICY. Przedszkolaki oddały hołd żołnierzowi oklaskami. Panie zapaliły świeczki i ofiarowaliśmy symboliczne kwiaty.

Dla dzieci naszego przedszkola Andrzej Galica to Bohater najtrudniejszych czasów w  historii Polski.