Szkolne Przygody Gangu Swojaków

Edukacja ekologiczna dzieci, jak żyć blisko natury i w zgodzie z nią jest niezwykle ważna. Dlatego wierzymy, że poznanie przez najmłodszych piękna Polskiej natury oraz gatunków zwierząt, które należy szczególnie chronić, jest niezwykle istotne, dlatego z ogromną przyjemnością zaprosiliśmy do udziału w programie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków” dla  przedszkolaków.

Celem programu jest pomoc nauczycielom i rodzicom w zachęceniu dzieci do spędzenia większej ilości czasu na świeżym powietrzu. W dobie mediów i Internetu szczególnie ważne jest nauczyć dzieci odrywać wzrok od różnego rodzaju ekranów i żyć w zgodzie z naturą. Chcieliśmy pokazać dzieciom piękno natury, oraz że jej odkrywanie i poznawanie może być niezwykłą zabawą, w czym pomogą specjalnie przygotowane zadania, a nowi bohaterowie mieli pokazać dzieciom zagrożone gatunki zwierząt i jak je chronić.

Nadszedł czas rozstrzygnięcia konkursu, Dzieci przyniosły wypełnione karty, spośród nich były wylosowane nagrody. Dzieci same z zamkniętymi oczami je wyjmowały z zamkniętego pudełka. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.